Olivia
 
Untitled Document
Kandiliniz İçin Yağ
 
Tapınan Bir Kanarya

Che-Che kanaryasının ötüşünden ilham alıyor
 
Küçük kanaryam Pucello’nun bir tapınma yüreği var. O bazen ara sıra cıvıldıyor bazen de gün boyunca yüksek sesle ötüyor. Bir opera CD’sine veya müezzinin çağrısına hatta kimi zaman elektrik süpürgesinin veya akan bir suyun sesinin titremesine öterek eşlik eder.

Ancak bir tapınma CD’siyle tapınmaya başladığımda, Rabbin varlığı odayı dolduruyor ve o zaman Pucello tüm kalbiyle söylüyor. Ayaklarının üzerinde yükseliyor ve boğazı müzikle şişiyor. O zaman durmaksızın en güzel melodileri çıkarıyor. Onu gören hiç kimse tapındığından şüphe edemez.

Bazen müzik yerine duayla başlayabilirim. Bir kaç kez Rab'bin yüceliğine kendimi kaptırdığımda yüreğim tahta yönelmişken, Rab'bin varlığına çok duyarlı olan minik kuşum kendi tapınma şekliyle bana katılarak kendiliğinden ötmeye başlar.

Birisi bana dünyadaki kuşların şafak korolarının bir CD’sini verdi. O anda, dünya güneşin altında döndüğünde tan vaktinde söylenen bu şafak korolarının sevinç övgüsü,  gelen kutsal ışının habercisi olduğunu anladım. Üstelik bize ışık, ısı ve beslenme için güneşi veren Tanrı’nın merhameti ve yüceliğini ilan ederek her gün dünyanın etrafını dönerek onu çevreliyor! Küçük kanaryamı tanıdığım için, bu günlük müzik korosunun Tanrı’yı tanıyan küçük kalplerden yükselen gerçek bir tapınma olduğundan eminim.

Che Che Mobley çok uzun zamandır Hristiyan'dır ve Florida'da yaşamaktadır. İnsanları, projeler yapmayı ve yazı yazmayı sever.

 

Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum eklenmedi..
Etiketler: tapınma | Che Che Mobley |
 
Untitled Document
Diyabet veya Şeker Hastalığı - Risk Altında Mısınız?
Olivia Tanıtım Reklamı
Yaşamak İçin İkinci Şans
Ruhsal Teyzem - Rucktashel Kardeş
Her Yaş İçin Bir Umut
İstanbul’da “İyi Samiriyeli”yle Karşılaşmak
Neden Sadece İki Kupa Kaldı?
Enstrüman Çalmayı Öğrenmenin Yararları
Mutluluk: İyi Zamanlarda ve Kötü Zamanlarda!
Hesaplaşma ve Öç Alma
Untitled Document mutluluk yardım tapınma yaşam tarzı bilgisayar Luka turizm Nuh'un Gemisi acılar Marge Zemina
Ajax Poll Script - Demo
En beğendiğiniz mevsim hangisidir?
  • Yaz
  • Kış
  • İlk Bahar
  • Son Bahar
Ajax Loader
 
 
 
 

© 2013 e-oliva.info All rights reserved.