Olivia
 
Untitled Document
Barışçıl Bir Kadın Olmak
 
Ruhsal Teyzem - Rucktashel Kardeş

Claire MacFerson, hayatında çok önemli birini sevgiyle hatırlıyor

Rucktashel Kardeş'ten başka bir isimle anılmıyordu. Benim için o sadece buydu. Sıcak kalpli ve sevgi dolu gülümsemesi olan bir kişiydi ve her Pazar ve Çarşamba günleri kilisede beni sıcakkanlılıkla karşılardı.

West Eleventh Street Church of God kilisesinde kurtulup vaftiz olmuştum. Rucktashel Kardeş ve çoğu WCG arkadaşı bana tamamen kollarını açtılar ve sosyal çevrelerine kabul ettiler. Onların toplantılarına gitmeyi ve kırkyamayı dikmelerini seyretmeyi seviyordum ve onlardan dünyanın çevresindeki farklı yerler hakkında çok şey öğrendim. Onlardan dünya için nasıl dua etmem gerektiğini öğrendim. Rab’le birlikte nasıl yürümem gerektiğini öğrendim, çünkü onlar beni önemsiyor ve seviyorlardı.

Rucktashel Kardeş ve arkadaşları beni önemsedikleri zaman, yirmili yaşlarımda ve Mesih’i kabul etmiş genç bir profesyoneldim. Gece ve gündüz gibiyken ve tek ortak noktamız Mesih'ken bile ona ve grubuna yakındım. Onların sıcak davranışları ve tanrısal yaşamları bana Hristiyan’ın ne demek olduğunu öğretti.

Benim ruhsal annem değildi fakat ruhsal teyzem olduğunu söyleyebilirim. Benim ve diğer gençler için bir çok fedakarlık yaptı. Benim için dua etti ve beni ziyaret etti. Pazar okulu öğretmeni olduğum zamanda ve sonrasında GBC’de okurken bana hep teşvik verdi.

Mesih benzerliğindeki yaşamı bana, birikmiş İsa Mesih bilgimde büyümem için yardım etti. Rucktashel Kardeş, yanlış bir şeyler yaptığımda, Kutsal Yazılar'a göre doğruyu söyleyerek her zaman benim yanımdaydı ve hep beni tekrar neşelendirirdi. Çoğumuz için çok değerliydi. Eğer bana Hristiyan nedir diye sorarsanız size, Rucktashel Kardeş gibi kişilerdir derdim.

Rucktashel Kardeş'in  beni etkilediği gibi siz de başka birini etkileyebilir misiniz?

 

Claire MacFersun hayatının yarısından fazlasını doğduğu ülkenin dışında geçirdi. Yazar, köşe yazarı ve iş kadınıdır. Açık havayı, hayvanları ve kitapları sever.

Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum eklenmedi..
Etiketler: anılar | arkadaşlık | Claire MacFersun |
 
Untitled Document
Diyabet veya Şeker Hastalığı - Risk Altında Mısınız?
Olivia Tanıtım Reklamı
Mutluluk: İyi Zamanlarda ve Kötü Zamanlarda!
Ruhsal Teyzem - Rucktashel Kardeş
Bu Bayana Göre Bir İş Değil!
Enstrüman Çalmayı Öğrenmenin Yararları
Sabırlı Olmanın Sanatı
Yaşamak İçin İkinci Şans
Türkiye'deki Üniversitelerin Kapıları Kızlara Ardına Kadar Açık!
Hesaplaşma ve Öç Alma
Untitled Document tapınma mutluluk yardım yaşam tarzı bilgisayar Luka turizm Nuh'un Gemisi acılar Marge Zemina
Ajax Poll Script - Demo
En beğendiğiniz mevsim hangisidir?
  • Yaz
  • Kış
  • İlk Bahar
  • Son Bahar
Ajax Loader
 
 
 
 

© 2013 e-oliva.info All rights reserved.