Olivia
 
Untitled Document
Barışçıl Bir Kadın Olmak
 
Neden Sadece İki Kupa Kaldı?

Che Che bizi zafere koşmaya teşvik ediyor

Annemin, büyük yazılarla basılmış Kutsal Kitap’ını okurken oturduğu aynı sallanan sandalyesinde ben otururken, bir fincan kahvemden yudumluyor ve sabahleyin sessiz zamanımda okuduklarım üzerine derin derin düşünüyordum. Kendimi, odanın öbür tarafında bulunan kitaplıktaki kitaplara ve bir çeşit hatıraları kapsayan çömlek, çerçevelenmiş ayetler ve buna benzer birkaç şeye odaklanmış bir halde buldum. En üst raf, geçen yıl ziyaret etmiş olduğum değişik ülkelerden aldığım çeşitli bir eşya koleksiyonu ile doluydu. Zambia’dan aldığım sepetin ve Rusya’dan aldığım bir tabağın arkasında duran iki uzun kupa belirliyordu.

Neden sadece iki kupa kalmıştı? Diğerleri neredeydi? Birden üç çocuğumuzun büyüdüğü yıllara geri döndüm. Küçükler ve lise basketbol ligi şampiyonlukları, Elk Kulübü halka fırlatma şampiyonlukları, Kutsal Kitap ayet ezberleme şampiyonlukları, Pazar Okulu en çok misafir getirme şampiyonlukları, futbol ve benzeri şampiyonluklarda kupa aldığımız zamanlardı. Aslında, o kupalar evimizin dekorunun bir parçasıydı çünkü dekor almak çok pahalıydı. Ama tüm kupalar nereye gitmişti?

Evet, şimdi hatırladım. Geçen bütün o yıllardan sonra, artık birer yetişkin olan çocuklarımızla ve torunlarımız sayesinde hayatta daha büyük zaferler keşfettik. Kupalar ise; yararlı olmalarından çok sıkıntılı bir kişilik geliştirdiler. Sonuç olarak, çocuklarımın kupalarını paketledim ve her birinin kupasını verdim. Geri kalanlar ise ya kermeslere, ya eskicilere ya da çöp toplayanlara dağıtıldı.          

Bu şeyleri derin derin düşündükten sonra, eski günlerimizde Tanrı’yla olan deneyimlerimiz ne kadar önemli ve deneyimli gözüküyordu. O zaman, hissettiğimiz sevinçten daha büyük bir sevinç olamaz diye düşünüyorduk. Zaman geçti. Sonra bir gün farkettim ki tüm engeller ve duvarlar, tüm hastalıklar ve finansal problemler, zamanla birleşerek ruhsal gelişimimi sağlamışlardı. Günlük deneyimlerin birikimio ilk günlerin verdiği sevinçten daha büyük bir sevinç vermiştir: Tanrı'yla olan derin bir ilişki. Yıllardır dualara verdiği cevaplar ile, Tanrı’nın sadakatlilik sözü geniş bir ruhsal kupa koleksiyonu yarattı.

Tanrı’yla olan bu deneyimler boyunca, gençlik yıllarım zafersiz geçmedi. Her yaz kampında ve son bahar Gençlik Toplantılarında kalbimi tekrar Tanrı'ya açtığımda birer zafer kazandım. Belki bunlar küçük kupalar sayılabilir. Ancak bu küçük kupalar bana, daha zor olanı denemem, daha yüksek bir düzeyi istemem, Tanrı’yı daha iyi anlamak için araştırmayı sürdürmem ve bugüne kadar denediğimden daha fazla dayanıklı olmayı başarmam için bana cesaret verdi.

Bence bu küçük kupaların, gelişme yıllarında ailemiz için belki de tam olarak yaptığı şey şu: daha zoru denediğimizde gelecek sene şampiyonayı kazanacağımızdır. Evet, bu kupaların ev için dekor ve sadece sıkıştırılmış ve cilalanmış tablo parçalarından daha fazla bir anlamı var. Onlar bana, küçük zaferlerdeki başarıyı keşfetme duygusunu hatırlatıyor. Bu kupalar benim için birer destekçi gibiydiler: "Tekrar yapabilirsin!", "Gelecek sefer daha yükseklere ulaşırsın!", "Zaferin sevincini tatmaya devam et!" diye bağırıyorlardı.
 

Che Che Mobley çok uzun zamandır Hristiyan'dır ve Florida'da yaşamaktadır. İnsanları, projeler yapmayı ve yazı yazmayı sever.

Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum eklenmedi..
Etiketler: anılar | zafer | sabır | sadakat | Che Che Mobley |
 
Untitled Document
Diyabet veya Şeker Hastalığı - Risk Altında Mısınız?
Olivia Tanıtım Reklamı
Bu Bayana Göre Bir İş Değil!
Enstrüman Çalmayı Öğrenmenin Yararları
Yaşamak İçin İkinci Şans
Ruhsal Teyzem - Rucktashel Kardeş
Mutluluk: İyi Zamanlarda ve Kötü Zamanlarda!
Sabırlı Olmanın Sanatı
Hesaplaşma ve Öç Alma
Türkiye'deki Üniversitelerin Kapıları Kızlara Ardına Kadar Açık!
Untitled Document tapınma mutluluk yardım yaşam tarzı bilgisayar Luka turizm Nuh'un Gemisi acılar Marge Zemina
Ajax Poll Script - Demo
En beğendiğiniz mevsim hangisidir?
  • Yaz
  • Kış
  • İlk Bahar
  • Son Bahar
Ajax Loader
 
 
 
 

© 2013 e-oliva.info All rights reserved.