Olivia
 
Untitled Document
Kıymetli Bir Kadın Olarak İlişki Kurmak
 
Yaşamak İçin İkinci Şans

Claire MacFersun ikinci bir şansa sahip olduğu için minnettar

İlişkiler hepimiz için önemlidir. Herkes hayatlarının belirli bir zamanında bir ilişkiden dolayı incinmişlerdir. Çoğu insan hayatlarının tümünü, kendilerine tamamlandıklarını hissettiren ve ferahlık getiren bir şeyleri – veya daha doğrusu birisini – aramakla geçiriyor. Genellikle ne yaparlarsa yapsınlar kendilerini her durumda sevecek birisini arıyorlar. Böyleyce hayatlarında ikinci şansı yakalayacaklarını ve geçmişlerini geçmişte bırakabileceklerini umut ediyorlar. Hepimizin de çok iyi bildiği gibi gerçek hayatta bu tür düşünceler maalesef her zaman gerçekleşmiyor.
 
Çok azımız hayatta pişmanlık duymayacağımız bir hata yapmıyoruz. Ben, çoğumuzun yaptığı gibi, hayatımda pişmanlık duyduğum hataları birkaç defa yaptım.
 
21 yaşındayken hayatın, deneyimlediklerimden daha fazla olduğunu keşfetmeye başladım. Gerçek mutluluğu ararken, nihai ikinci bir şansı yaşamak için mevcut sırrı bulduğumdan dolayı çok memnundum. 
 
Ergenlik yıllarımda hayatta, az ya da çok her şeyde “kendime” odaklı bir yaşam tarzı seçtim. Çoğumuzun yapmak istediği şeyleri yapmak isteyen sıradan bir çocuktum. Gerçek dünyayı yaşamaya ve öğrenmeye başladığım sıralarda kendimi, gerçek mutluluğu başka insanlarda ararken ve bunu yapmaya çalışırken buldum. Çoğunlukla insanlardan ya da yaşadığım olaylardan dolayı hayal kırıklığına uğradım. En sonunda, gerçek mutluluğu çok sıkı çalışmakta ve mülk edinmekte bulabileceğime karar verdim. Üstü açık spor bir arabam, güzel döşenmiş bir evim ve çok iyi bir işim vardı. Çok çalışıyordum ve kazandığım parayla istediğim her şeyi alabiliyordum. Ümit vaat eden bir kariyer yolunda ilerliyordum.
 
Derken, daha sonra bir gün bütün “şansım” değişti.
 
İsmi Regis olan genç bir adamla tanıştım. Onda daha önce hiç karşılaşmadığım farklı bir şey vardı.  O’na neden bu kadar çok mutlu gözüktüğünü sorduğumda, bana Tanrı’nın beni sevdiğini anlattı. Tanrı’nın beni sevebileceğini hiç düşünmemiştim. Regis, Tanrı’nın benim hayatım için özel bir planı olduğunu hemen ekledi.
 
“Şanslı” mıydım?
 
İster “şans” ister Tanrı’nın planının bir parçası olsun, ikinci bir şans armağanına sıkı sıkıya sarılmıştım.
 
Ruhsal olarak konuşursak, ikinci bir fırsatı yaşamaktayım. Bu, artık hiçbir hata yapmıyorum anlamına gelmiyor. Sonuçta hiç kimse mükemmel değil. Günlük hayatımızda, önümüze çıkan sorunlarda ve ihtiyaçlarımızda Tanrı’ya bakarsak, O her zaman bize yardım edecektir.
 
İkinci şansa ihtiyaç duyduğunuz bir durumla karşı karşıya kalıyor musunuz? İşinizi kaybetmekten mi korkuyorsunuz? Ya da kocanızın sizi aldattığından mı şüpheleniyorsunuz?
 
Bozuk ilişkilerimizi nasıl onarabiliriz?
 
Sağlık problemleri çoğunlukla bir uyandırma alarmı gibidir. Sevdikleriniz veya kendiniz bile yakın zamanda sağlıkla ilgili ciddi bir korku yaşamış olabilirsiniz. Felç, kalp krizi, beyin kanaması ya da diğer nörolojik yaralanmalar geçiren birisi ikinci bir şansın ne anlama geldiğini çok iyi bilir.
 
Bazılarımız kendimiz için endişelenmiyoruz fakat konu sevdiklerimiz olunca durum değişiyor. Şu anda çocuklarınız için kaygılanıyor olabilirsiniz. Belki de tuhaf davranışlarda bulunan genç çocuğunuz için endişeleniyor olabilirsiniz. Belki çocuğunuzun çevresinde olmasını istemediğiniz bir ya da iki arkadaşı olabilir. Belki de yanlış bir arkadaş grubuna katıldığını bile düşünebilirsiniz.
 
Gençlerin, yasalarla başlarını belaya soktuklarında hayatlarını tekrar doğru raya oturtmalarının çok zor olduğunu duymuşsunuzdur. Bağımlılıklar, yaşamları harap ediyor. Geçtiğimiz 12 ayda sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde hapishaneden çıkan tutuklu sayısı 700,000’e yakın. Üzücü olan ise bu mahkûmların çoğunun bir yıl içerisinde tekrar demir parmaklıkların arkasına dönmesi bekleniyor. Maalesef, bu mahkûmlar genellikle çeşitli bağımlılıklardan dolayı acı çekmekteler.
 
Hapishanelere geri dönmelerini nasıl engelleyebiliriz? Peki ya siz? Genç çocuklarınızı bu gibi problemlerden nasıl koruyabilir veya ihtiyaçları olan yardımı nasıl sağlayabilirsiniz?
 
Bütün bunlar ancak hayata yeni bir bakış açısı kazanmakla mümkündür.
 
Bazı insanlar için, böylesine büyük bir şeyi keşfetmek neredeyse bir ömür boyu sürer.
 
Eğer ikinci bir şansa sahip olmak istiyorsak bağışlamayı öğrenmeliyiz. Belki bizim birilerini bağışlamamız ya da birilerinin bizi bağışlaması gerekmektedir. Tanrı’dan, size yardım etmesini ve içinde bulunduğunuz durum için size ikinci bir şans vermesini isteyebilirsiniz. Çoğumuz için bağışlanmayı istemek hiç de kolay değildir. Bunu eyleme geçirmemiz medeni cesaret ister.
 
 
Claire MacFersun hayatının yarısından fazlasını doğduğu ülkenin dışında geçirdi. Yazar, köşe yazarı ve iş kadınıdır. Açık havayı, hayvanları ve kitapları sever.
 
 

 

Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum eklenmedi..
Etiketler: arkadaşlık | affetme | acılar | Claire MacFersun |
 
Untitled Document
Diyabet veya Şeker Hastalığı - Risk Altında Mısınız?
Olivia Tanıtım Reklamı
Mutluluk: İyi Zamanlarda ve Kötü Zamanlarda!
Ruhsal Teyzem - Rucktashel Kardeş
Bu Bayana Göre Bir İş Değil!
Enstrüman Çalmayı Öğrenmenin Yararları
Sabırlı Olmanın Sanatı
Yaşamak İçin İkinci Şans
Türkiye'deki Üniversitelerin Kapıları Kızlara Ardına Kadar Açık!
Hesaplaşma ve Öç Alma
Untitled Document tapınma mutluluk yardım yaşam tarzı bilgisayar Luka turizm Nuh'un Gemisi acılar Marge Zemina
Ajax Poll Script - Demo
En beğendiğiniz mevsim hangisidir?
  • Yaz
  • Kış
  • İlk Bahar
  • Son Bahar
Ajax Loader
 
 
 
 

© 2013 e-oliva.info All rights reserved.